"Przebudzenie opowieści" to aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja naszego larpa została osadzona w świecie literatury fantastycznej.

Zajęcia prowadzili aktorzy ubrani w przedstawiające postaci z książek kostiumy.
W czasie zajęć dzieci wcieliły się w młodych bohaterów, którzy musieli rozwikłać zagadkę na podstawie fragmentów z dzieł literackich.
Wraz z tym zapoznali się z zasadami poruszania się po bibliotece i obsługi księgozbioru.
Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Przyszłość jest dziś - 3 dni z fantastyką", realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Teatralno-Literackim w Olkuszu i dofinansowanego przez MKiDN.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.