W piątek, w ramach drugiego dnia projektu „Przyszłość jest dziś – 3 dni z fantastyką” dofinansowanego ze środków MKiDN,  w olkuskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem – twórcą literatury dla dzieci i młodzieży.

W interesujący i zabawny sposób autor przedstawił zgromadzonym licznie słuchaczom siebie i swoją twórczość. Opowiadał o swoim dzieciństwie, rodzinie i różnych dziwnych pomysłach, wzbudzając na sali salwy śmiechu.

Jednak twórczość Marcina Pałasza nie tylko bawi młodych czytelników – pisarz porusza również ważne tematy: problemy związane z ekologią („Ptaś i Miaugosia”), walką dziecka z własnymi lękami, czy też nietolerancji wśród dzieci i młodzieży („Wszystko zaczyna się od marzeń”). Jego powieść „Sposób na Elfa” otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.