Szkoła Podstawowa w Osieku, jak co roku, zorganizowała 21 maja Festyn Rodzinny. Biblioteka również miała swój wkład w tę integrującą społeczność lokalną imprezę.

PiMBP w Olkuszu - Filie Osiek i Gorenice zorganizowały w tym dniu dla dzieci warsztaty plastyczne inspirowane literaturą dla dzieci. Najmłodsi wykonali  upominki na Dzień Mamy i Taty, a także mogli zmierzyć się z quizami i rebusami.  Podczas festynu Biblioteka wraz ze szkołą przeprowadziła rodzinny konkurs plastyczny „Malowane na asfalcie – zaprezentuj ulubionego bohatera literackiego lub filmowego”.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a konkursowi towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, zdrowa rywalizacja i świetna zabawa. Pomimo nie najlepszej pogody, podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.