Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!

Pod takim hasłem w lutym, w olkuskiej Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia w ramach ogólnopolskiego konkursu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Widnokrąg. Wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu.
Uczestnicy zajęć brali udział w kreatywnych warsztatach inspirowanych książką „Idol. Maria Skłodowska-Curie” Justyny Styszyńskiej. Uwaga „idole wielkiej uczonej”! Książkę możecie już wypożyczać do domu!

W czasie prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się m.in. kim była Maria Skłodowska-Curie, w jaki sposób dokonała przełomowych odkryć, jakie nagrody otrzymała za swe badania, a także dzieci poznały wyposażenie laboratorium państwa Curie.

Zobacz prezentację

Młodzi naukowcy wzięli też udział w pokazie ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych. Samopompujący się balon, wybuchający wulkan, ciecz nienewtonowska, magiczny atrament – to tylko niektóre z doświadczeń, które młodzi eksperymentatorzy z powodzeniem mogą wykonać w domu!

Zobacz fotorelację

Zobacz film

Zobacz film

Uczniowie wykonali też plakaty, które mają zachęcić ich kolegów do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.

Zobacz prace dzieci

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu za udział w pasjonujących zajęciach i zapraszamy do Biblioteki!

link do Facebooka

https://www.facebook.com/biblioteka.olkusz/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

https://www.facebook.com/pg/biblioteka.olkusz/videos/?ref=page_internal

 

 

Newsletter