22 października odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem autorem książek pt.: „W pogoni za życiem”,  "Wielkie marzenia”, "Mrówka wychodzi za mąż",  "Gwiazdka z nieba",  "Czy ktoś widział zajączka?"

16 października czytelnicy olkuskiej Biblioteki spotkali się z Małgorzatą Karoliną Piekarską. Pisarka przy okazji opowieści o swoich książkach przytoczyła kilka historii rodzinnych, do których udało jej się dotrzeć dzięki zainteresowaniu genealogią. Autorka opowiedziała również o swojej pracy i pomysłach na nowe wydawnictwa.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty

Każdy Naród świętuje rocznice, które przypominają o prawdziwych wartościach integrujących narodową wspólnotę. Jednym z takich świąt jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu zastanawiamy się nad rolą edukacji w życiu państwowym i Nauczycieli w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia. Historia Polski wskazuje, że to właśnie Nauczycielom, którzy nawet w trudnych czasach upowszechniali znajomość historii i języka polskiego oraz krzewili polskie obyczaje zawdzięczamy podtrzymywanie  polskich tradycji, kultury i języka.

Najsłynniejszy mieszkaniec Stuwiekowego Lasu, amator miodu i najpopularniejszy książkowy Miś – Kubuś Puchatek kończy w tym roku 92 lata!

8 października 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się warsztaty edukacyjne "Zaprogramuj się na czytanie - Ver 2.0". Wydarzenie odbyło się w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA - FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI i dofinansowane zostało ze środków MKiDN.

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu na smartfonach i tabletach. Katalog naszej biblioteki jest  „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Olkusz czasów Jana Jarny"!

W dniach 2 i 3 października 2018 r. w ramach projektu „OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI odbyły się „Warsztaty tworzenia ilustracji książkowych”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Newsletter