Blisko sześćset dzieci łącznie wzięło udział w Imprezie Plenerowej pod hasłem "Cały Olkusz czyta dzieciom" , która odbyła się 8 czerwca 2018 r. na olkuskim Rynku. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI, realizowanego w 2018 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Marka Turleja w Olkuszu. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki . Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W dniach od 16 czerwca do 27 czerwca 2018 r. Biblioteka będzie nieczynna z powodu skontrum (inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych).

„Olkusz czasów Jana Jarno” – to projekt na realizację, którego PiMBP w Olkuszu otrzymała dotację w wysokości 18000 zł w ramach organizowanego przez Muzeum Historii Polski konkursu Patriotyzm Jutra 2018. Partnerami projektu są: Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, Muzeum PTTK w Olkuszu, Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu, Gminna Biblioteka Publiczna w Bukownie, Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczach, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury w Trzyciążu, Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu oraz szkoły podstawowe i średnie z powiatu olkuskiego. Partnerem medialnym projektu jest „Przegląd Olkuski”. Projekt ten ma na celu zaprezentowanie pamiętników, jakie w latach 1915-1917 prowadził Jan Jarno.

Informujemy, że dnia 1 czerwca 2018 r. odwołane zostają zajęcia „Piątki z angielskim”. Na kolejne zajęcia zapraszamy 8 czerwca o godz. 15.00 oraz 9 czerwca o godz. 10.00. Za utrudnienia przepraszamy.

PiMBP w Olkuszu w 2018 roku pozyskała na działania na rzecz promocji czytelnictwa, działania kulturalne i szkolenia środki zewnętrzne w łącznej wysokości 131 546 zł.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu

Newsletter