Realizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu projekt „Olkusz czasów Jana Jarno” miał na celu zaprezentowanie w zróżnicowanej i atrakcyjnej dla odbiorcy formie pamiętników Jana Jarny jako źródła informacji o historii Olkusza.
Zeszyty z rękopisami pamiętników Jana Jarny z lat 1915-1917 zostały zeskanowane, a następnie częściowo opublikowane na stronie internetowej Biblioteki. Do społecznego przepisywania wspomnień olkuskiego kowala w ramach projektu zgłosiło się 27 wolontariuszy.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uczestniczy w  Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Uzyskano środki finansowe w wysokości 53870,00 złotych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! (H. Bechlerowa) -  pod takim hasłem po raz ósmy  w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu zorganizowany został Światowy Dzień Pluszowego Misia -  dzień najpopularniejszej dziecięcej zabawki.  Chociaż pierwszy miś maskotka powstał 116 lat temu to do dziś pozostaje on najlepszym przyjacielem dzieci, niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu oraz najlepszym powiernikiem dziecięcych sekretów.

19 listopada 2018 r., na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, omówiony został znakomity reportaż Macieja Czarneckiego „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”. "Dzieci Norwegii" to wyjątkowa książka wnikliwie opisująca działalność kontrowersyjnej instytucji Barnevernet; instytucji, która w Norwegii zabiera rodzicom dzieci i rozdziela rodziny. 

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt "Olkusz czasów Jana Jarno"
W programie:
Otwarcie wystawy
Finał konkursu i rozdanie nagród laureatom
Prezentacja książki zawierającej pamiętniki Jana Jarny.

ZAPRASZAMY

23.11.2018 r. godz. 17.00
czytelnia Biblioteki, Olkusz ul. Nullo 29b

Od lipca 2018 zmienił się sposób logowania na konto biblioteczne. Wcześniej jako identyfikator logowania dopuszczalne było użycie m.in. nazwiska i imienia albo numeru PESEL. Z uwagi na zwiększenie poziomu ochrony danych osobowych, zmuszeni byliśmy wyłączyć taką możliwość. Aby zalogować się na konto biblioteczne należy użyć adresu e-mail, loginu, ewentualnie pełnego numeru karty bibliotecznej. Jeśli nie posiadają  lub nie pamiętają Państwo żadnego z nich, prosimy o kontakt z nami.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, w której pytamy o ocenę usług, które Państwu oferujemy. Ankieta jest anonimowa. Można ją wypełnić przez internet lub tradycyjnie w naszych wypożyczalniach. Uzyskane odpowiedzi pozwolą nam lepiej dostosować usługi, które oferuje Biblioteka do Państwa potrzeb.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

W sobotę 27 października 2018 r. w czytelni olkuskiej Biblioteki  odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu.
W czasie uroczystej gali mali studenci odebrali indeksy oraz wysłuchali  pasjonującego wykładu „Genetyka – tajemnice kodu DNA” przeplatanego efektownymi doświadczeniami. Zajęcia prowadził Przemysław Gąsiorek z Fabryki Kreatywności z Kęt.

Newsletter