GŁOSUJ NA SWOJE MIASTO!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 53 090,00 zł. Biblioteka kupiła 2554 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).

Przez trzy popołudnia uczniowie olkuskich liceów mieli okazję brać udział w warsztatach pisania kreatywnego. Warsztaty zorganizowane przez Fundację ZNACZY SIĘ i Fundację Miasto Literatury prowadził Tomasz Macios, redaktor i tłumacz.

18 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne, a zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym klubowicze omówili książkę „Jesień” Karla Ove Knausgårda.

29 listopada w Bibliotece odbyło się spotkanie z Barbarą Gawryluk i Tomaszem Maciosem w cyklu Akademia Kultury, zorganizowane przez Fundację ZNACZY SIĘ oraz Fundację Miasto Literatury.

Blisko trzysta pięćdziesiąt dzieci wzięło udział w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, organizowanych 27 i 28 listopada 2017 r. już po raz siódmy w olkuskiej Bibliotece.

Newsletter