Od lipca 2018 zmienił się sposób logowania na konto biblioteczne. Wcześniej jako identyfikator logowania dopuszczalne było użycie m.in. nazwiska i imienia albo numeru PESEL. Z uwagi na zwiększenie poziomu ochrony danych osobowych, zmuszeni byliśmy wyłączyć taką możliwość. Aby zalogować się na konto biblioteczne należy użyć adresu e-mail, loginu, ewentualnie pełnego numeru karty bibliotecznej. Jeśli nie posiadają  lub nie pamiętają Państwo żadnego z nich, prosimy o kontakt z nami.

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, w której pytamy o ocenę usług, które Państwu oferujemy. Ankieta jest anonimowa. Można ją wypełnić przez internet lub tradycyjnie w naszych wypożyczalniach. Uzyskane odpowiedzi pozwolą nam lepiej dostosować usługi, które oferuje Biblioteka do Państwa potrzeb.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

W sobotę 27 października 2018 r. w czytelni olkuskiej Biblioteki  odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu.
W czasie uroczystej gali mali studenci odebrali indeksy oraz wysłuchali  pasjonującego wykładu „Genetyka – tajemnice kodu DNA” przeplatanego efektownymi doświadczeniami. Zajęcia prowadził Przemysław Gąsiorek z Fabryki Kreatywności z Kęt.

26 października 2018 r. pracownicy bibliotek z terenu powiatu olkuskiego odwiedzili 22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą wydawniczą, spotkać się z autorami najbardziej poczytnych książek oraz wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących. 22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – cztery dni święta książki można najkrócej podsumować w kilku liczbach: ok 68.000 tysięcy odwiedzających, 781 autorów, 1000 godzin programu towarzyszącego, 615 wystawców z 20 krajów w tym m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Gruzji, Hiszpanii, Rumunii i Chile oraz Gość Honorowy – Szwecja.

Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowości wydawniczych w ramach Budżetu Obywatelskiego Olkusz 2019.
Na Państwa  sugestie czekamy do końca grudnia 2018 r.

ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ

22 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym Klubowicze omówili publikację Ziemowita Szczereka „Siódemka”.
W książce autor sięga po motyw drogi i podróży i opisuje "Polskę najpolstszą", czyli przestrzeń skupioną wokół drogi krajowej E7 na odcinku Kraków – Warszawa.

 22 października odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem autorem książek pt.: „W pogoni za życiem”,  "Wielkie marzenia”, "Mrówka wyc   hodzi za mąż",  "Gwiazdka z nieba",  "Czy ktoś widział zajączka?"

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali i wsparli projekt nr 10: „Zakup i dostawa książek do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzięki Państwa głosom na biblioteczne półki trafi jeszcze więcej nowych książek! Dziękujemy i zapraszamy do Biblioteki!

Newsletter